I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Radomiu
PDF Drukuj
wtorek, 15 kwietnia 2014 15:36

Szkolna Sekcja Żeglarska zaprasza na spotkanie młodzież szkól średnich i gimnazjalnych w dniu 23.04 (środa), godz. 15.30 - 17.00 do matecznika sekcji IV LO im. J. Kochanowskiego.

Sekcja pierwotnie, działała jako drużyna harcerska prowadzona przez instruktorów HKŻM „Szkuner” www.szkuner.radom.pl jednym z uczestników spotkań był uczeń Rafał Błędowski (zwany strażakiem), obecny nauczyciel informatyki w IV LO, wokalista i lider zespołu szantowego Kliper, który występuje na scenach szantowych krajowych i zagranicznych http://kliper.szanty.art.pl/ Sekcja ma charakter otwarty, działa nadal pod patronatem klubu „Szkuner”, spotkania sekcji odbywają się w różnych szkołach, harcówkach oraz organizowane są spotkania wyjazdowe do Domaniowa, gdzie klub posiada niewielką „flotę” żeglarską. W I LO im. M. Kopernika znajduje się gablota sekcji. Opiekunem sekcji z ramienia klubu, jest Tomasz Kmiotek nauczyciel I LO.

Cel spotkania: Promowanie kultury marynistycznej, integracja radomskiej młodzież, promowanie żeglarstwa jako forma wychowania i kształtowania charakteru.

Program spotkania:

  • Prezentacja sekcji żeglarskiej
  • Krótka historia szanty klasycznej (wspólne śpiewanie) w wykonaniu Rafała Błędowskiego
  • Gry integracyjne
  • Nauka wiązania węzłów (należy przynieść ze sobą linę plecioną grubości ok. 3 mm i dł. 1,5
  • Krótko o wikingach…
 
PDF Drukuj
wtorek, 08 kwietnia 2014 15:12

 

Regulamin konkursu

 
PDF Drukuj
środa, 02 kwietnia 2014 14:14

Regulamin rajdu

Więcej informacji w zakładce "Szkoła w mediach"

 
PDF Drukuj
środa, 02 kwietnia 2014 14:06

 

Więcej informacji w zakładce "Szkoła w mediach"

 
PDF Drukuj
środa, 02 kwietnia 2014 11:04

ZEBRANIA Z RODZICAMI

03.04.2014 (czwartek)

 

KLASY I - GODZ. 1630

 

KLASA I A SALA NR 11 wychowawca p. M. KRÓL

KLASA I B SALA NR 8 wychowawca p. S. GŁOWACKA

KLASA I C SALA NR 5 wychowawca p. G. WOJCIEROWSKA  (w/z p. M. BEDNARCZYK)

KLASA I D SALA NR 2 wychowawca p. K. RUTKA

 

KLASY II - GODZ. 1715

 

KLASA II A SALA NR 6 wychowawca p. A. BRZESKA-PAJĄK

KLASA II B SALA NR 3 wychowawca p. B. ULIKOWSKA

KLASA II C SALA NR 1 wychowawca p. M. ROMANOWSKI

KLASA II D SALA NR 14 wychowawca p. B. DUTKOWSKA-ŻACZEK

 

KLASY III - GODZ. 1630

 

KLASA III A SALA NR 9 wychowawca p. M. SZCZEPANIAK

KLASA III B SALA NR 1 wychowawca p. P. BARTNIK

KLASA III C SALA NR 3 wychowawca p. J. WOJCIESZEK

KLASA III D SALA NR 7 wychowawca p. K. RAHMAN

 

 

 

 

 

ZEBRANIE RADY RODZICÓW


(Z POSZCZEGÓLNYCH ZESPOŁÓW KLASOWYCH) - GODZ. 17.45; SALA 4

 

ZEBRANIE KOMITETU STUDNIÓWKOWEGO –

GODZ. 17.45; SALA 4A

 
PDF Drukuj
wtorek, 01 kwietnia 2014 14:08

II MIEJSCE W ELIMINACJACH WOJEWÓDZKICH OMKK "POZNAJEMY OJCOWIZNĘ"

Uczenica naszej szkoły Adela Machel z klasy 1d z pracą pt.: "Z archeologią za pan brat, czyli moje poznawanie Piotrówki”, zajęła II miejsce w kategorii prac indywidualnych wśród szkół ponadgimnazjalnych w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę” organizowanych przez Zarząd Mazowieckiego Forum Oddziałów Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Warszawie.

Praca powstała pod opieką p. E. Kutyły.


Eliminacje odbyły się 20 marca 2014r. w Warszawie.

W sobotę 5 kwietnia 2014r. odbędzie się uroczyste wręczenie nagród podczas Targów Turystyki i Wypoczynku w Warszawie.

Praca Adeli Machel "Z archeologią za pan brat, czyli moje poznawanie Piotrówki” weźmie udział w etapie ogólnopolskim konkursu.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 47