Platforma pogadajmyostudiach.pl

Stowarzyszenie „Studia Na Horyzoncie” zaprasza uczniów na platformę www.pogadajmyostudiach.pl, w ramach której będą mogli porozmawiać o studiach z przedstawicielami ponad stu polskich uczelni.

Celem stowarzyszenia jest pomoc licealistom w świadomym wyborze ścieżki akademickiej i zawodowej. Na platformie jest kilkuset studentów z ponad 100 kierunków i uczelni - licealiści mogą się z nimi połączyć i w trakcie wideorozmowy zadać nurtujące ich pytania i zdobyć kluczowe informacje dla ich decyzji o studiach.

Dodatkowo uczniowie będą mogli wziąć udział w wideowykładach wielu organizacji i firm, które pomogą im zaprojektować swoją ścieżkę zawodową i odnaleźć się w przyszłości na rynku pracy.

20200521 0712511

Drodzy Maturzyści,

w tym roku decyzja o wyborze kierunku studiów wydaje się trudniejsza niż kiedykolwiek. Zastanawialiście się, jaki zawód zapewni Wam dobre wynagrodzenie już na start, a jednocześnie pozwoli spełniać marzenia, realizować pasje i rozwijać się?

Studia inżynierskie BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu.

Jeśli życie, zdrowie i bezpieczeństwo drugiego człowieka są dla Was ważne i chcecie pracować w wymarzonej branży (motoryzacja, beauty, budownictwo – pełna dowolność), studia BHP są na to doskonałym sposobem.

Uniwersytet w Radomiu zmienia się na lepsze. Kształci przede wszystkim praktyków. Dzięki współpracy z OSPBHP, podczas studiów bierzecie aktywny udział w różnych wydarzeniach z zakresu BHP: konferencjach, debatach czy szkoleniach - z doświadczonymi behapowcami i absolutnie nowatorskimi metodami. Możecie od razu odbyć praktyki zawodowe. Kończąc studia, jesteście nie tylko absolwentami z uprawnieniami, ale INISPEKTORAMI BHP GOTOWYMI DO PRACY – takimi, jakich oczekuje powracający rynek pracodawcy.

Po szczegóły zapraszamy na: www.rekrutacja.uniwersytetradom.pl/bezpieczenstwo_i_higiena_pracy

us R 800x533px obrazek

Wirtualny Dzień Otwarty dla kandydatów na studia

Po raz pierwszy Uniwersytet Śląski w Katowicach organizuje dzień otwarty dla kandydatów na studia w formie wirtualnej. Wydarzenie online rozpocznie się już 4 czerwca o godz. 9.00.

Podczas dnia otwartego: poznacie zasady rekrutacji na studia, zapoznacie się z ofertą kierunków w języku polskim oraz angielskim, dowiecie się, na jakie wsparcie może liczyć nasz student, obejrzycie specjalnie przygotowane miniwykłady, będziecie mogli również zadać pytania reprezentantom kierunków.

Dla tych, którzy poszukują najlepszego miejsca na dalsze kształcenie oraz rozwój ścieżki kariery naukowej przedstawimy także ofertę studiów II i III stopnia. Do waszej dyspozycji będą przedstawiciele dwóch szkół doktorskich oraz Kolegium Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych.

Zachęcamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: https://us.edu.pl/kandydat/dzien-otwarty-uniwersytetu-slaskiego/

Poniżej udostępniamy program Wirtualnego Dnia Otwartego UŚ, który składa się z czterech części.

___________________________________________________________

CZĘŚĆ I: POZNAJ SWOJĄ UCZELNIĘ – UNIWERSYTET ŚLĄSKI W KATOWICACH

Start o godz. 9.00

• wprowadzenie, które wygłosi prorektor ds. kształcenia i studentów prof. dr hab. Ryszard Koziołek,
  • zasady rekrutacji dla Polaków i cudzoziemców oraz studia po angielsku – dr Agata Zygmunt (pełnomocnik ds. rekrutacji) i Marta Barciak (Dział Współpracy z Zagranicą),
  • wsparcie studenta – Paulina Świtała, Małgorzata Biylnik, Małgorzata Balewska (Centrum Obsługi Studentów),
  • wymiana międzynarodowa – Marta Żebracka (Dział Współpracy z Zagranicą),
  • aktywność uniwersytecka – przedstawiciel Samorządu Studenckiego,
  • oferta dla maturzystów – Dominika Hofman-Kozłowska i Agnieszka Wójtowicz-Zając (Uniwersytet Otwarty).

CZĘŚĆ II: POZNAJ SWÓJ WYDZIAŁ LUB JEDNOSTKĘ DYDAKTYCZNĄ UŚ

Start o godz. 11.00

W ramach tej części poznasz bliżej swój wydział lub jednostkę dydaktyczną UŚ, wysłuchasz miniwykładów, a także zyskasz możliwość zapoznania się z dodatkowymi materiałami przygotowanymi przez wydziały i jednostki.

Prezentacje:

• Wydział Humanistyczny,
  • Wydział Prawa i Administracji,
  • Wydział Nauk Przyrodniczych,
  • Wydział Nauk Społecznych,
  • Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji,
  • Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych,
  • Wydział Teologiczny,
  • Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego,
  • Kolegium Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych,
  • Szkoła Doktorska,
  • Międzynarodowa Środowiskowa Szkoła Doktorska przy Centrum Studiów Polarnych.

CZĘŚCI III i IV: POZNAJ SWÓJ KIERUNEK STUDIÓW ORAZ AKTYWNOŚCI STUDENCKIE

Start o godz. 13.00

W trakcie dnia otwartego będziesz mógł zadawać pytania przedstawicielom poszczególnych kierunków oraz reprezentantom różnych aktywności studenckich. Niektóre osoby będą do dyspozycji w dniu wydarzenia – 4 czerwca, pozostałe w terminach od 15 do 30 czerwca.

Wirtualne Drzwi Otwarte Politechniki Warszawskiej

Zachęcamy do wzięcia udziału w wirtualnych Drzwiach Otwartych, które odbędą się 22, 23 i 24 maja – w Waszych komputerach, telefonach i tabletach.
Możecie się spodziewać solidnej dawki informacji o rekrutacji, studiach i wszystkim, co związane z życiem studenckim. Ukażą się różne oblicza PW i fascynujących ludzi, którzy tworzą tę uczelnię. Jedyne, czego potrzeba, to dostęp do Internetu.
Szczegółowe informacje o Drzwiach Otwartych znajdują się na stronie www.pw.edu.pl/drzwiotwarte, a także na Facebooku.

LOGO JUBILEUSZU

brąz tarcza