bip

Społeczność I Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika w Radomiu
spotkała się w czwartek 21 marca 2019r. w Resursie Obywatelskiej
na uroczystym Koncercie Talentów z okazji Święta Patrona Szkoły

 

dzień patrona 2019

W tym dorocznym wydarzeniu uczestniczyli nie tylko Dyrekcja Szkoły, Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy, lecz również goście honorowi: p. Wojciech Nalberski - Dyrektor Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatura Radom, ks. Arkadiusz Bieniek i p. Ewa Kutyła - członkowie Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół I LO oraz licznie zgromadzeni Rodzice.

I Liceum Ogólnokształcące w Radomiu wyposaża swoich uczniów w niezbędne na rynku pracy kompetencje kluczowe i szlifuje ich talenty. Mogliśmy podziwiać największe sukcesy naszej szkoły z roku szkolnego 2018/2019 - uzyskanie tytułu SREBRNEJ SZKOŁY w rankingu PERSPEKTYW 2019, zwycięskiego tytułu EDUKREATOR NA MAZOWSZU w kategorii szkół ponadgimnazjalnych oraz tytułu Dobrze ZaPROJEKTowanej Szkoły w projekcie międzynarodowym i Wice-Mistrza Samorządów podczas V Forum Samorządów Uczniowskich.

Zobaczyliśmy, że I LO, które dzięki swoim osiągnięciom w ostatnich latach staje się niezwykle popularne wśród kandydatów do szkół, znane jest również w świecie. Zaś jeden ze zwycięzców - Finalista XXXIX Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości - Blok A i laureat Nagrody III stopnia w kategorii NAUKA i OŚWIATA Bartłomiej Matuszczak (opieka naukowa: p. Dyrektor Agnieszka Ścieglińska) zachęcał swoje koleżanki i kolegów do udziału w olimpiadach. Nie zabrakło również krótkiego filmiku dokumentującego szkolne obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uroczystości dodały blasku znakomite występy wokalne - solo i duety, wśród których po raz pierwszy pojawili się także Rodzice akompaniujący swoim dzieciom. Nasi uczniowie tańczą w najlepszych zespołach. Na scenie podziwialiśmy tancerzy: tegorocznych Mistrzów Świata - miniformacji HIP-HOP ROCKSTEP oraz zespół Infinity Młodzieżowego Domu Kultury. Mistrz Polski w tańcach latynoamerykańskich przedstawił relację z udziału formacji CMG w Mistrzostwach Świata w Chinach.

Spotkanie zakończyło się spektaklem "Kandydatki na żonę" finalistów Ogólnopolskiego Przeglądu Przedstawień Anglojęzycznych "Mini Globe".

LOGO JUBILEUSZU

 

brąz tarcza

 

 

 

group_52032_0e0fee_huge.jpg


 archiwum


 tablica zszo


 

GI DeutschPlus LOGO 02

WEB EKRAN


logo giodo

 TwojeDaneTwojaSprawa 2015

 


 

bezpieczna szkola

 


 

certyfikat LSNT

 


 

dialog


 

monografia1

 


 

odkrywcy


dobrze zaPROJEKTowana szkola 


 

sdp