bip

KOMUNIKAT

 

Szanowni Państwo,

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski na dzisiejszej konferencji prasowej przedstawili nowe ograniczenia, zakazy i wytyczne w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Większość z nich wchodzi w życie już od 1 kwietnia 2020 roku.

1. Wprowadzono nowe ograniczenia dotyczące liczby klientów w sklepach, na targach, na poczcie. · Sklepy i punkty usługowe – 3 osoby na kasę lub stanowisko do płacenia. · Targowisko – 3 klientów na 1 punkt handlowy. · Placówki pocztowe – 2 osoby na 1 okienko pocztowe.

2. Ograniczono funkcjonowanie sklepów budowlanych i nałożono nowe obowiązki dla wszystkich sklepów. · W weekendy wielkopowierzchniowe sklepy budowlane będą zamknięte. · Od 2 kwietnia (czwartek) wszyscy klienci będą robić zakupy w jednorazowych rękawiczkach. · W godzinach 10:00-12:00 sklepy i punkty usługowe mogą przyjmować i obsługiwać jedynie osoby powyżej 65. roku życia. W pozostałych godzinach sklepy i lokale usługowe są dostępne dla wszystkich. W tym dla osób powyżej 65. roku życia.

3. Zamknięte zostają hotele i inne miejsca noclegowe – zostają one dostępne dla osób podróżujących w ramach delegacji służbowych.

4. Od 1 kwietnia automatyczną kwarantanną zostaną objęci bliscy osób w kwarantannie. Zasady będą obowiązywały osoby, które przebywają w jednym mieszkaniu z osobami kierowanymi na kwarantannę od 1 kwietnia.

5. Zawieszenie rehabilitacji oraz zamknięcie salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Tych usług nie będzie można realizować również poza salonami.

6. Wprowadzono zakaz wychodzenia z domu osób do 18. roku życia bez opieki dorosłego.

7. Wprowadzono zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich.

8. Wprowadzono obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi. Dotyczy to także rodzin i bliskich. Wyłączeni z tego obowiązku będą rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia), a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.

9. Zasada „tyle pasażerów, ile połowa miejsc siedzących w pojeździe” zostaje rozszerzona na pojazdy 9+, co dotyczy również transportu prywatnego.

10. Pracodawcy od 2 kwietnia będą musieli zapewnić dodatkowe środki bezpieczeństwa swoim Pracownikom. · stanowiska pracy poszczególnych osób muszą być oddalone od siebie o co najmniej 1,5 metra. · Pracownicy mają obowiązek używania rękawiczek, a także muszą mieć dostęp do płynów dezynfekujących.

11. W dalszym ciągu w mocy pozostają ograniczenia imprez masowych i działalność galerii handlowych. Zawieszone zostają zajęcia w szkołach oraz pozostają zamknięte granice.

Do 11 kwietnia nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obostrzenie nie dotyczy więc dojazdu do pracy, wolontariatu, załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. W związku z nowymi zasadami bezpieczeństwa oraz mając na uwadze wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego, rekomendujemy, by Pracownicy świadczący pracę w siedzibie Pracodawcy, unikali spotkań bezpośrednich w większych grupach i pomimo przebywania w jednej lokalizacji, w miarę możliwości, niezbędne czynności wykonywali za pomocą środków umożliwiających komunikację na odległość (e-mail, telefon, Skype).

Koronawirus może stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia, dlatego zdecydowane ograniczenie kontaktów wpłynie na bezpieczeństwo wszystkich Pracowników.

Jeśli mieliście Państwo kontakt z osobą zakażoną koronawirusem (rozumiane jako pozostawanie w bezpośrednim kontakcie z osobą chorą lub w kontakcie w odległości mniej niż 2 metry przez ponad 15 minut, prowadzenie rozmowy z osobą z objawami choroby twarzą w twarz przez dłuższy czas) lub zaobserwowaliście u siebie objawy choroby, należy natychmiast zadzwonić do stacji sanitarno-epidemiologicznej i powiadomić o swojej sytuacji. Otrzymacie Państwo informację, jak dalej postępować. Jednocześnie rekomendujemy, aby w przypadku stwierdzenia objawów koronawirusa i zgłoszenia do Sanepidu, przekazywać uprawnionym służbom wszystkie niezbędne informacje, w tym informacje o osobach, z którymi mieliśmy kontakt w ostatnich tygodniach. W takich sytuacjach kluczowa dla zatrzymania dalszego rozprzestrzeniania się choroby jest szybka identyfikacja osób, z którymi osoba zarażona miała kontakt. Pozwala to na niezwłoczne ustalenie potencjalnych źródeł choroby i podjęcie odpowiednich działań medyczno-sanitarnych. Zalecamy, aby zarówno w pracy, jak i dla własnego bezpieczeństwa także w życiu prywatnym, prowadzić „dziennik kontaktów” zawierający datę, godzinę, miejsce i osoby, z którą miało się kontakt. Takie dane nie będą udostępniane Pracodawcy i powinny być prowadzone wyłącznie na potrzeby ewentualnego przekazania uprawnionym służbom medycznym (np. Sanepidowi w przypadku konieczności szybkiego ustalenia, z kim osoba zarażona miała kontakt).

Dziękujemy za odpowiedzialną postawę oraz staranne przestrzeganie wszystkich zasad i wytycznych, które pomagają nam i naszym bliskim przetrwać w zdrowiu i bezpieczeństwie ten trudny okres.

LOGO JUBILEUSZU

 

brąz tarcza

 

 

 

group_52032_0e0fee_huge.jpg


 archiwum


 tablica zszo


 

GI DeutschPlus LOGO 02

WEB EKRAN


logo giodo

 TwojeDaneTwojaSprawa 2015

 


 

bezpieczna szkola

 


 

certyfikat LSNT

 


 

dialog


 

monografia1

 


 

odkrywcy


dobrze zaPROJEKTowana szkola 


 

sdp