bip

 

Wybrane działania zrealizowane w ramach doradztwa zawodowego:

 •  Udział w kampanii "Świadomie wybieram przyszłość" serwisu "Klucz Do Kariery", w ramach którego wszyscy uczniowie otrzymali darmowy dostęp do Kwestionariusza Obszarów i Kompetencji Zawodowych otrzymując w wyniku proponowaną ścieżkę kariery.
 • Upowszechnienie wśród uczniów i rodziców bezpłatnego dostępu do Mobilnego Informator dla Maturzystów  zawierającego informacje o wszystkich kierunkach, wszystkich polskich uczelniach i prowadzonych przez nie studiach pierwszego stopnia, a także jednolitych magisterskich.
 • 4 marca 2014r. uczniowie klas trzecich uczestniczyli w XI Ogólnopolskich Targach Szkół Wyższych Radom 2014.
 • Zakwalifikowanie szkoły do udziału w kampanii "Świadomie wybieram przyszłość" serwisu "Klucz Do Kariery", w ramach którego wszyscy uczniowie otrzymali darmowy dostęp do Kwestionariusza Obszarów i Kompetencji Zawodowych otrzymując w wyniku proponowaną ścieżkę kariery.
 • Przeszkolenie wszystkich uczniów szkoły w korzystaniu z serwisu "Klucz Do Kariery" oraz wykonanie analizy i interpretacji wyników wypełnionego kwestionariusza.
 • Umożliwienie uczniom i rodzicom bezpłatnego dostępu do Mobilnego Informator dla Maturzystów 2013 Perspektyw zawierającego informacje o wszystkich kierunkach, wszystkich polskich uczelniach i prowadzonych przez nie studiach pierwszego stopnia, a także jednolitych magisterskich (5715 programów) wraz z zasadami przyjęć na rok akademicki 2013/2014 wraz z zestawem artykułów poradniczych podzielonych na trzy działy: „Wybieram studia”, „Jak dostać się na studia” i „Jak przeżyć pierwszy rok”.
 • Zakwalifikowanie grupy uczniów do udziału w bezpłatnych warsztatach dla licealistów Pierwsze kroki na rynku pracy zorganizowanych przez Centrum Karier Collegium Civitas oraz Fundację Bene Vobis w Warszawie, podczas którego można było dowiedzieć się jak zrobić pierwszy krok do kariery, jak szukać pierwszej pracy, stażu czy praktyki, poznać techniki relaksacyjne i zdobyć klucz do osiągnięcia sukcesu na pierwszej rozmowie kwalifikacyjnej. Każdy uczestnik  mógł sprawdzić wspólnie z ekspertami rynku pracy, jaki kierunek kształcenia jest dla niego najlepszy i odkryć swoje mocne i słabe strony.
 • Udział uczniów naszej szkoły w "Wieczorze Nauki" na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu, który odbył się 27.11.2012r., w czasie którego można było zwiedzić wszystkie wydziały naszej rodzimej uczelni i dowiedzieć się jakie korzyści daje studiowanie na niej, uczestniczyć w ciekawych prezentacjach, pokazach, które były prowadzone przez kadrę naukowo-dydaktyczną i studentów UTH. W ramach Wieczoru Nauki odbyły się m.in. profesjonalne pokazy chemiczne oraz makijażu, które były przygotowane przez Wydział Materiałoznawstwa, Technologii i Wzornictwa. Można było zobaczyć jak powstaje mydło i wziąć udział w pokazach studentek Kosmetologii.
 • 13 marca 2012r. uczniowie klas trzecich uczestniczyli w IX Ogólnopolskich Targach Szkół Wyższych Radom 2012
 • W czasie ferii zimowych 18.01.2012r. uczniowie wzięli udział w warsztatach autoprezentacji.
 • W styczniu 2012r. uczniowie klas trzecich naszego liceum wzięli udział w badaniu potencjału mieszkańców Radomia przygotowanym przez światowego lidera w branży doradztwa personalnego - firmę Hays Poland we współpracy z Biurem Obsługi Inwestora Urzędu Miejskiego w Radomiu. Celem badania, które objęło również studentów, ma być opracowanie broszury promującej nasze miasto. Koordynatorem projektu jest renomowana firma doradcza PricewaterhouseCoopers.
 • Uczniowie klas 3b i 3c wzięli udział w Dniu Otwartym Politechniki Radomskiej - 14 grudnia 2011. Podczas Dnia Otwartego wszystkie Wydziały Uczelni oraz Instytuty na prawach wydziału zaprezentowały swoją ofertę dydaktyczną. Przedstawiono wyposażenie laboratoriów i sal dydaktycznych. Dziekani oraz Dyrektorzy Instytutów wskazali możliwości kształcenia na poszczególnych kierunkach i wynikające z tego tytułu korzyści dla przyszłych studentów.
 • UCZNIOWIE KLASY 3B w dniu 23 listopada 2011r. uczestniczyli w wykładzie pod tytułem "Czy warto być przedsiębiorcą?" zorganizowanym przez Radomską Szkołę Wyższą w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.
 • W dniu 17 listopada 2011r. z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbył się w naszej szkole cykl zajęć prowadzonych we współpracy z radomskimi przedsiębiorcami w ramach projektu "Otwarta firma", w których wzięły udział klasy 2a, 2b i 2d.
  Koordynatorzy projektu w szkole: nauczyciel przedsiębiorczości - p. M. Grych oraz doradca zawodowy - p. M. Wesołowski.
 • 15 września 2011r. uczniowie klas III a i III d wzięli udział w "Salonie Maturzystów PERSPEKTYWY 2011" w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej. Zwiedzili stoiska prezentujących się uczelni, wypełnili "Ankiety Maturzysty", pobrali "Informatory dla Maturzystów 2012", wzięli udział w wykładzie na temat nowej matury z języka obcego i odwiedzili muzeum Marii Skłodowskiej-Curie, gdzie obejrzeli prezentację biograficzną o naszej słynnej noblistce.

  group_52032_0e0fee_huge.jpg

A3Plakat 2018 2019 1 

Regulamin-stypendia

brazowe liceum 2018.jpg 

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, żeI Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Radomiu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018"


 archiwum


 tablica zszo


logo giodo

 TwojeDaneTwojaSprawa 2015

 


 

bezpieczna szkola

 


 

certyfikat LSNT

 


 

dialog


 

monografia1

 


 

odkrywcy


dobrze zaPROJEKTowana szkola 


 

sdp