bip

 

  

jedlnia01

jedlnia02

jedlnia03 

jedlnia04

jedlnia05

 

 

Czerwcowy wyjazd na żagle. Siczki 2019

Dnia 12.06.2019 r. Szkolna Sekcja Żeglarska pod przewodnictwem profesora Tomasza Kmiotka wraz ze szkolną pedagog Ewą Kutyłą udała się do Siczek.

W wyjeździe uczestniczyło czworo uczniów naszej szkoły. Niektórzy po raz pierwszy mieli styczność z tą dyscypliną sportu, było to dla nich niezapomniane przeżycie i jak najbardziej chcą więcej! Po dotarciu na miejsce profesor objaśniał nam kierunki wiatru, które staraliśmy się zapamiętać i bez marudzenia zabraliśmy się do przygotowania żaglówki. Wszyscy obowiązkowo założyliśmy kapoki, zadbaliśmy o skuteczną ochronę przed słońcem, mimo bardzo wysokiej temperatury, która nie dała o sobie zapomnieć, wypłynęliśmy w dal. Każdy miał wyznaczone zadania i możliwość sterowania żaglówką pod czujnym okiem profesora (sternika), który wzbogacał nas o nowe, nietuzinkowe nazwy związane z żeglarstwem. Pani pedagog również nie pozostała dłużna i opowiadała ciekawe historie związane z miejscem, w którym się znaleźliśmy. Wiatr był nieprzewidywalny i niespodziewanie przechylał żaglówkę co niektórych wprawiło w niepotrzebny stres, a jeden członek załogi o mało co nie wylądował za burtom, ale w końcu po to są kapoki 
:)
Po zakończeniu żeglowania zwinęliśmy żagle i poszliśmy "doładować baterie". Do Radomia powróciliśmy pociągiem co też było atrakcją. Wyjazd był jak najbardziej udany, wszyscy wróciliśmy szczęśliwi z nową wiedzą i doświadczeniami, przy okazji blade twarze nabrały trochę koloru.

Jeśli czytasz tę wiadomość, chcesz zdobyć nowe zdolności, poznać ciekawe osoby i przeżyć niezwykłą przygodę, nie zastanawiaj się i wstąp do Szkolnej Sekcji Żeglarskiej! Nie ważne, że nie masz doświadczenia, a nawet pojęcia o żeglowaniu. Liczy się pozytywne nastawienie i przede wszystkim chęć do działania !

Klaudia Gutkowska 1a

 

 

 

LOGO JUBILEUSZU

 

lieum braz CMYK

 

 

 

group_52032_0e0fee_huge.jpg


 archiwum


 tablica zszo


 

GI DeutschPlus LOGO 02

WEB EKRAN


logo giodo

 TwojeDaneTwojaSprawa 2015

 


 

bezpieczna szkola

 


 

certyfikat LSNT

 


 

dialog


 

monografia1

 


 

odkrywcy


dobrze zaPROJEKTowana szkola 


 

sdp