bip

 Kierunek podium! Regaty, Siczki 2019.

 chmurki m
 puchar burmistrz m
 puchar diec m
 losowanie m
 zaloga2 m
 

31 sierpnia odbyły się VII Regaty Żeglarskie Diecezji Radomskiej. Na start stawiło się 21 załóg (rekordowo) w tym nasza Szkolna Sekcja Żeglarska ze sternikiem Tomaszem Kmiotkiem, absolwentką Lucyną Kmiotek i uczennicą Klaudią Gutkowską. Wszyscy byli pewni siebie i wierzyli w swoje możliwości. Emocje sięgnęły zenitu i to nie tylko dlatego, że spiker nakręcał całą imprezę. Każdy chciał zwyciężyć.  Przygotowanych było siedem łódek klasy Omega, w różnym stanie technicznym: od najlepszych po słabsze. Każda załoga losowała trzy z nich i ścigała się w trzech wyścigach.  Nasza załoga zajęła ex aequo 1 miejsce, ale zrzekła się zwycięstwa na rzecz przeciwników, młodych adeptów żeglarstwa. Zyskaliśmy nie tylko 2 miejsce, ale także nagrodę “Fair play” od Prezesa Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej.

Dzień 1 września był tak samo upalny i pełen wrażeń. Wszyscy walczyli o Puchar Wójta Gminy Jedlnia- Letnisko. Tym razem stawiło się siedem załóg, które miały wystartować w siedmiu wyścigach na siedmiu łódkach. Aby całkowicie wyrównać szanse załóg regaty odbyły się w systemie przesiadkowym, co uczyniło je bardziej interesujące. Do naszej załogi dołączył absolwent Kopernika, Paweł Moczydłowski. Wiatr płatał figle, niektórzy nieuważni żeglarze obijali się żaglówkami, ale na szczęście nie doszło do kolizji. Nasza załoga nie dawała za wygraną. W tych regatach zajęliśmy II miejsce. Zakończyliśmy je zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi i usatysfakcjonowani.  

Dwa dni minęły jak godzina. Niezapomniane emocje, atmosfera, która tam panowała, a to wszystko dzięki ludziom, którzy mają pasje, zorganizowali imprezę, zadbali o bezpieczeństwo i porządek.  To było najlepsze zakończenie wakacji. Wspaniała przygoda, która zostanie w naszej pamięci na długo. Szkoda tylko, że taka krótka... 

Jeśli czytasz tę wiadomość, chcesz zdobyć nowe zdolności, poznać ciekawe osoby i przeżyć niezwykłą przygodę, nie zastanawiaj się i wstąp do Szkolnej Sekcji Żeglarskiej! Nie ważne, że nie masz doświadczenia, a nawet pojęcia o żeglowaniu. Liczy się pozytywne nastawienie i przede wszystkim chęć do działania!  

Klaudia Gutkowska kl. 2a 

 

"Dwie załogi walczące o pierwsze miejsce zdobyły taka samą ilość punktów. W celu rozstrzygnięcia rywalizacji sędziowie zaplanowali zorganizowanie specjalnego biegu, ale ostatecznie sternik z Załogi Szkolnej Sekcji Żeglarskiej przy I Liceum Ogólnokształcącym imienia Mikołaja Kopernika honorowo zrzekł się pierwszego miejsca na rzecz Załogi Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej. Trzecie miejsca zajęła natomiast Załoga z Dawnego Harcerskiego Klubu Żeglarskiego Wiking z Pionek."

Echo Dnia 

 

 

"Nagroda specjalna Prezesa Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej "Fair play" - załoga Szkolna Sekcja Żeglarska I LO w Radomiu"

Radio Plus

 

 

Sukcesy Szkolnej Sekcji Żeglarskiej na regatach żeglarskich 31.08 – 01.09.2019r.

https://radom.gosc.pl/doc/5835009.VII-Regaty-Zeglarskie-Diecezji-Radomskiej

https://echodnia.eu/radomskie/gmina-jedlnialetnisko-na-zalewie-siczki-odbyly-sie-diecezjalne-regaty-zeglarskie/ar/c1-14393501

https://diecezja.radom.pl/po-raz-7-akcja-katolicka-dr-pod-zaglami/

https://radioplus.com.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=40129&Itemid=601

LOGO JUBILEUSZU

 

lieum braz CMYK

 

 

 

group_52032_0e0fee_huge.jpg


 archiwum


 tablica zszo


 

GI DeutschPlus LOGO 02

WEB EKRAN


logo giodo

 TwojeDaneTwojaSprawa 2015

 


 

bezpieczna szkola

 


 

certyfikat LSNT

 


 

dialog


 

monografia1

 


 

odkrywcy


dobrze zaPROJEKTowana szkola 


 

sdp