bip

KOŁO FOTOGRAFICZNO - TURYSTYCZNE

Zajęcia fotograficzno - krajoznawcze prowadzone są w szkole od kilku lat. Składają się na nie prelekcje, ćwiczenia z posługiwania się aparatem fotograficznym, obróbka zdjęć w komputerze, realizacja projektów uczniowskich, zwiedzanie wystaw, plenery fotograficzne, spotkania z twórcami, udział w wydarzeniach kulturalnych miasta. Wszystko to połączone jest z poznawaniem miasta i okolicy.  Uczniowie mają możliwość prezentowania swoich prac w Szkolnej Galerii Mol oraz Galerii Młodych w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Ponadto młodzi adepci sztuki fotograficznej biorą  udział w konkursach fotograficznych i krajoznawczych oraz przeglądach.
Najważniejsze realizacje uczniów z ostatniego roku to:
•    wystawa pokonkursowa „Kopernik” – fotomigawki z życia szkoły prezentowana w Szkolnej Galerii MOL;
•    wystawa pokonkursowa „Z książką przez życie” prezentowana w Szkolnej Galerii MOL;
•    wystawy fotograficzne: „Magia świąt” oraz „okładka do ulubionej książki” prezentowane w Galerii M10 w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
•    udział w Przeglądzie Fotografii Dzieci i Młodzieży Szkolnej;

 W bieżącym roku szkolnym zapraszam na konsultacje fotograficzne:
•    piątek: 11.50 – 12.30 co 2 tygodnie w bibliotece szkolnej

Plenery, wernisaże, spotkania z twórcami, rajdy, wycieczki mogą odbywać się po zgłoszeniu zapotrzebowania przez uczniów.

Ewa Kutyła

 

*   *   *

 

Zajęcia w roku szkolnym 2014/2015 odbywają się

 w środy 15.30 – 16.15 co 2 tygodnie

Plenery, wernisaże, spotkania z twórcami, rajdy, wycieczki: wg harmonogramu na każdy miesiąc lub potrzeb uczestników.

Zajęcia fotograficzno - krajoznawcze prowadzone są w szkole od kilku lat. Składają się na nie prelekcje, ćwiczenia z posługiwania się aparatem fotograficznym, obróbka zdjęć w komputerze, realizacja projektów uczniowskich, zwiedzanie wystaw, plenery fotograficzne, spotkania z twórcami, udział w wydarzeniach kulturalnych miasta. Wszystko to połączone jest z poznawaniem miasta i okolicy. Uczniowie mają możliwość prezentowania swoich prac w Szkolnej Galerii Mol oraz Galerii Młodych w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Ponadto młodzi adepci sztuki fotograficznej biorą udział w konkursach fotograficznych i krajoznawczych oraz przeglądach.

Najważniejsze realizacje uczniów z ostatniego roku to:

* wycieczka „Śladami powstania styczniowego” dla mieszkańców Radomia w ramach ogólnopolskiego projektu „Każdemu marzy się wolność”;

* wycieczki po Radomiu dla liderów społeczności żydowskiej realizowane w ramach programu „Szkoła Dialogu”;

* współprowadzenie spotkania o Stanisławie Wierzbickim w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

* wystawa fotograficzna „O obrotach zdjęć i wierszy” prezentowana w galerii M10 w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

* udział w regionalnym konkursie fotograficznym „Radomskie sacrum”;

* udział w ogólnopolskim konkursie plastyczno-fotograficznym „Przyroda”.

 

Najważniejsze osiągnięcia ostatnich kilku lat to:

 

- konkurs fotograficzny „Zachować w pamięci” organizowany przez OKiSz Resursa Obywatelska (I m. Anna Fajdek, II m.Agnieszka Dąbrowska i Mateusz Pardela), październik 2009

- konkurs fotograficzny „Epitafium 21” (Tomasz Małek I m., Agnieszka Dąbrowska wyróż.), listopad 2009.

- Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy „Poznajemy Ojcowiznę” – 2010 r. (I miejsce w eliminacjach regionalnych i I miejsce w eliminacjach wojewódzkich dla zespołu w składzie: Agnieszka Dąbrowska, Paweł Gomuła, Mateusz Pardela). W prezentacji multimedialnej wykorzystane zostały zdjęcia  wykonane przez uczniów, luty-marzec 2010.

- konkurs „Zabytki Mazowsza” (I miejsce w eliminacjach regionalnych i I miejsce w eliminacjach wojewódzkich dla zespołu w składzie: Agnieszka Dąbrowska, Paweł Gomuła, Mateusz Pardela). W prezentacji multimedialnej wykorzystane zostały zdjęcia  wykonane przez uczniów, czerwiec-październik  2010.

- konkurs „Radomska Fara 650 lat istnienia”:

  • konkurs multimedialny - I miejsce Agnieszka Dąbrowska. Prezentacja została wydana na płycie CD i dołączona do wydawnictwa jubileuszowego. W książce zamieszczone zostały również zdjęcia wykonane przez uczennicę;
  • konkurs fotograficzny – nagroda Prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Radomskiej Fary: Krystian Grzebuła.

- Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy „Poznajemy Ojcowiznę” – 2011 r. (I miejsce w eliminacjach regionalnych i I miejsce w eliminacjach wojewódzkich dla zespołu w składzie: Agnieszka Dąbrowska, Mateusz Pardela). W prezentacji multimedialnej wykorzystane zostały zdjęcia  wykonane przez uczniów.

- Konkurs fotograficzny „Moja Mała Ojczyzna” (2012 r.) – I nagroda: Ewelina Figarska, II nagroda Paulina Bartosz, wyróżnienie: Monika Leśniewska

- Konkurs fotograficzny „Radomskie sacrum” (2012 r.) – I miejsce Karolina Makara

 

Kalendarz wydarzeń szkolnych

Grudzień 2017
N P W Ś C Pt S
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

 archiwum


 tablica zszo


 TwojeDaneTwojaSprawa 2015


 

bezpieczna szkola

 


 

certyfikat LSNT

 


 

dialog


 

monografia1

 


 

odkrywcy


dobrze zaPROJEKTowana szkola 


 

sdp