logo.jpg

Stowarzyszenie Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika powstało w 2010 roku.

Główna myśl, która przyświecała naszej inicjatywie, to utworzenie organizacji pozarządowej wspierającej naszą szkołę na każdym etapie działań.

Członkiem honorowym z numerem 1 naszego Stowarzyszenia zgodziła się wówczas zostać nasza absolwentka, światowej sławy diva operowa i reżyser oraz Honorowy Obywatel Radomia, Pani Maria Fołtyn.

Członkami Stowarzyszenia są zarówno Absolwenci jak i Przyjaciele naszego Liceum. Tworzymy społeczność, którą łączą wspólne cele, związane z rozwojem i wsparciem I LO w jego różnorodnych działaniach.

Spotykamy się w miarę potrzeb, zazwyczaj w gościnnych murach Kopernika J. Podczas spotkań analizujemy aktualne potrzeby szkoły i wychodzimy z różną inicjatywą.

Chętnie współpracujemy z innymi instytucjami.

brazowe liceum 2018.jpg

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, żeI Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Radomiu jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Brązowej Szkoły 2018"