bip

8 maja – Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Obchodzony 8 maja ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek został zainicjowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Wydarzenie, początkowo skierowane tylko do bibliotekarzy, z czasem stało się powszechnie obchodzonym świętem rozpoczynającym Tydzień Bibliotek, podczas którego organizowanych jest wiele konferencji, warsztatów i spotkań dla czytelników.

To  święto bibliotekarzy oraz wszystkich osób zaangażowanych w szerzenie czytelnictwa, podsumowuje pracę, osiągnięcia zawodowe i budowanie wizerunku bibliotek. Dzień ten służy popularyzacji czytelnictwa i bibliotek w społeczeństwie oraz stwarza okazję do refleksji nad  potrzebami i osiągnięciami biblioteki bowiem ludzie pracujący w niej pełnią społecznie ważną rolę związaną z krzewieniem kultury, zwłaszcza kultury słowa.

Miejsca, w których wypożyczamy książki i czasopisma są źródłem wiedzy, rozrywki i kultury dla osób w każdym wieku. Biblioteki są także miejscem magicznym i otwartym dla wszystkich. To miejsce spotkań w czasie i przestrzeni, w którym na odwiedzającego zawsze czekają dobrzy przyjaciele – książki. Przy okazji święta warto zaznaczyć, że najstarsze wzmianki o zawodzie bibliotekarza pojawiły się jeszcze w czasach starożytnych.

dzień bibliotekarza i bibliotek

 

 

LOGO JUBILEUSZU

 

lieum braz CMYK

 

 

 

group_52032_0e0fee_huge.jpg


 archiwum


 tablica zszo


 

GI DeutschPlus LOGO 02

WEB EKRAN


logo giodo

 TwojeDaneTwojaSprawa 2015

 


 

bezpieczna szkola

 


 

certyfikat LSNT

 


 

dialog


 

monografia1

 


 

odkrywcy


dobrze zaPROJEKTowana szkola 


 

sdp