bip

I Regaty Klubu Żeglarskiego "IKAR"

 

Regaty Odbyły się na zalewie w Jedlni-Letnisko w dniu 20.06.2015r. w klasie open - bez żadnych przeliczników, mniejsze, większe, cięższe i lżejsze jachciki ścigały się na tych samych zasadach. Wystartowały również trzy optymisty z załogą dziecięcą. W regatach brało udział łącznie 14 jachtów. Nie chodziło o zaszczytne miejsca, a o spotkanie i integrację braci żeglarskiej. Aczkolwiek, niezależnie od wyścigów seniorów czy dzieci, emocji było co niemiara. Po wyścigach regatowych, kajakarze przystąpili do regat kajakowych. Członkowie naszej załogi Hubert Dzwonka i Piotr Kozyra zdobyli III miejsce!

Wystąpiliśmy w składzie 5 jako reprezentacja Szkolnej Sekcji Żeglarskiej pod patronatem klubu. Dzień wcześniej spotkaliśmy się w bibliotece szkolnej aby opracować strategie, zapoznać się z przepisami regatowymi. Po południu byliśmy już w Domaniowie, szybkie taklowanie łodzi i krótki trening przed zawodami. Następnie czyszczenie i polerowanie jachtu, załadunek naszej omegi na wózek i do domu na kolacje... Rano spotkanie, podróż, slipowanie łodzi, taklowanie. Oficjalne otwarcie festynu i regat żeglarskich.

Rozegrano trzy wyścigi w klasie open przy prawie bezwietrznych warunkach, ostatni wyścig przebiegał najpierw przy silnych podmuchach a następnie w deszczu i gradzie... Ostatecznie zdobyliśmy zaszczytne 5 miejsce. Byliśmy najszybszą załogą wśród 3 omeg, które startowały. Hura!

 

Skład:

Tomasz Kmiotek - sternik

Dawid Baran Ic - załoga

Hubert Dzwonka Ic – załoga

Piotr Kozyra Ic - załoga

Sebastian Krzosek Ic - załoga


Jak widać królowała Ic!

 

Oficjalne wyniki klasy Open - pierwsza trójka:

1 miejsce - 470 sternik Jakub Dąbrowski KŻ IKAR JEDLNIA-LETNISKO

2 miejsce - 470 sternik Robert Dąbrowski KŻ IKAR JEDLNIA-LETNISKO

3 miejsce - 420 sternik Miłosz Brzozowski KŻ IKAR JEDLNIA-LETNISKO

 

Więcej zdjęć na stronie: http://www.szkuner.radom.pl/rega…/2015-jedlnia-letnisko.html

srebrna tarcza.jpg

group_52032_0e0fee_huge.jpg


 archiwum


 tablica zszo


logo giodo

 TwojeDaneTwojaSprawa 2015

 


 

bezpieczna szkola

 


 

certyfikat LSNT

 


 

dialog


 

monografia1

 


 

odkrywcy


dobrze zaPROJEKTowana szkola 


 

sdp