bip

Kopernik uczestnikiem Projektu Filmowego pod nazwą: "Młodzi na ekranie. Kultura niemiecka w kinematografii"

 

Uczniowie I LO uczęszczający na zajęcia rozwijające zainteresowania z języka niemieckiego rozpoczęli udział w Projekcie Filmowym organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział w Radomiu. W ramach Projektu obejrzą cykl trzech filmów w języku niemieckim.

W dniu 14.11.2018 r. uczestniczyli w pierwszej projekcji filmowej: "Goodbye Berlin" (tytuł oryginalny "Tschick"). Film z 2016 roku w reżyserii Fatiha Akina porusza tematykę przyjaźni, dojrzewania i kształtowania osobowości oraz wielokulturowość. 

Reżyser filmu Fatih Akin jest także scenarzystą, aktorem i producentem filmowym urodzonym w Niemczech, pochodzenia tureckiego. Jego talent reżyserski został m.in. doceniony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, gdzie zdobył Złotego Niedźwiedzia, a talent scenarzysty na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes, gdzie uzyskał nagrodę za najlepszy scenariusz.

W ramach projektu uczniowie mają m.in. możliwość zapoznać się ze współczesną kinematografią niemiecką oraz problemami rówieśników we współczesnych Niemczech.

Opiekun projektu: p. Teresa Ciepły

srebrna tarcza.jpg

group_52032_0e0fee_huge.jpg


 archiwum


 tablica zszo


logo giodo

 TwojeDaneTwojaSprawa 2015

 


 

bezpieczna szkola

 


 

certyfikat LSNT

 


 

dialog


 

monografia1

 


 

odkrywcy


dobrze zaPROJEKTowana szkola 


 

sdp